ВМС Украины

Как известно, Айленды имеют зарезервированные 10 т. массы под вооружение. Не планируют ли украинские ВМС довооружить эти корабли?. Имхо, 6-тонная ПУ МК-141 с 4 Гарпунами на корме бы неплохо встала.
 
Как известно, Айленды имеют зарезервированные 10 т. массы под вооружение. Не планируют ли украинские ВМС довооружить эти корабли?. Имхо, 6-тонная ПУ МК-141 с 4 Гарпунами на корме бы неплохо встала.
Пока что Америка не очень доверяет Украине ( и не безосновательно) и по этому все катера и хамви были демилитаризованы . Джавелины лежат на складах под гарантии неприменения (за исключением открытого наступления РФ). Максимум на что можно пока рассчитывать , это на отечественный "Нептун "( что в принципе неплохо , если будет серийное производство этого изделия).
 
РЛС "Мельхіор" для СРК и , возможно, "Нептуна"

Головною родзинкою нового розвідувального корабля, який побудований для ВМС України, має стати станція радіотехнічної розвідки "Мельхіор". Ця корабельна станція РТР розроблена у ДП НДІ радіолокаційних систем "Квант-Радіолокація". "Мельхіор" пройшов заводські випробування і тепер чекає на державні випробування у складі корабля. Про потенціал нової розробки – трохи детальніше.
Станцію "Мельхіор" було розроблено та створено на підприємстві "Квант-Радіолокація" за 1,5 роки. Це надзвичайно стислий термін. Ця станція радіотехнічної розвідки застосовує технології пасивної радіолокації, тобто, аналізує радіочастотний спектр, який випромінюють самі об’єкти. А ця "картинка" у кожного типу літака, корабля, зенітного ракетного комплексу, системи РЕБ чи мобільного командного пункту з безліччю радіостанцій – унікальна. Так само, як відбитки пальців у людини.
"Мельхіор" дозволяє проводити моніторинг, пошук, аналіз та класифікацію радіолокаційних засобів випромінювання. За сукупністю характеристик станція здатна розпізнати об’єкти на значній відстані. Причому таке спостереження буде абсолютно непомітним для ворога.
РЛС "Мельхіор" у пасивному режимі може одночасно відстежувати до 200 цілей
Донедавна технології пасивної радіолокації в Україні асоціювалися з відомою станцією «Кольчуга». Після захоплення Росією підприємства "Топаз" у Донецьку і його фактичного знищення, Україна не поновила виробництва "Кольчуг". Але прогалину у створенні сучасних систем радіотехнічної розвідки в нас є чим заповнити.
Станція РТР Мельхіор
"Станція "Мельхіор" є новим поколінням таких станцій і відповідає світовому рівню в цій галузі, наприклад, аналогічним станціям світового рівня фірми Thales", – так достатньо впевнено оцінюють потенціал та можливості нової станції "Мельхіор" самі розробники.
Максимальна дальність виявлення цілей у РЛС "Мельхіор" становить до 450 км, і цілі можна побачити за горизонтом. Це досягається завдяки використанню ефектів суперрефракції – відбиття радіолокаційних хвиль від різних шарів атмосфери або, за певних умов, огинання радіохвилями приморської поверхні. Знання цих фізичних законів у поєднанні з технологіями і дозволяє виявляти роботу ворожих РЛС на значній відстані.
Максимальна дальність виявлення цілей РЛС "Мельхіор" становить до 450 км
Окрім вражаючої дальності, РЛС "Мельхіор" може одночасно відстежувати до 200 цілей (у серійної "Кольчуги" цей показник складав 20 цілей.)
Причому якщо "Кольчуга" працювала головно лише по повітряних цілях, то "Мельхіор" може відстежувати цілі на воді та у повітрі, а також ті, що знаходяться на узбережжі. Поєднання інформації від "Мельхіора" з іншими розвідувальними даними дозволить оцінити реальні сили противника та відстежувати його дії в реальному часі. Але й це ще не все.
Від краю до краю
Ще одна крута річ, реалізована в "Мельхіорі" – широкий і безшовний діапазон, в якому виявляється робота джерел випромінювання. Від 1 до 18 ГГц. Це було пов’язано з тим, що низка сучасних локаторів, які стоять на літаках, працюють у діапазоні від 12 до 18 ГГц.
"Нам вперше в такому широкому діапазоні вдалося забезпечити повне перекриття, без "провалів" та частотних "дірок". "Безшовність" не потребує додаткових режимів переналаштування станції для тих чи інших піддіапазонів, як це було в "Кольчузі". Бо видно все й одразу", – кажуть розробники.
Нам вперше вдалося забезпечити повне перекриття у широкому діапазоні аід 1 до 18 ГГц, без "провалів" та частотних "дірок"...
До складу "Мельхіору" входять антенний пост та два робочих місця операторів. У станції реалізована максимально можлива автоматизація всіх операцій з виявлення та розпізнавання джерел радіовипромінювання.
Мельхіор РТР

До складу «Мельхіору» входять антенний пост та два робочих місця операторів - на фото.
Система дозволяє визначати джерело випромінювання; аналізувати та класифікувати сигнали; вносити ці унікальні «образи радіолокаційних сигналів» до бази даних. У систему, звісно, вже вкладено так званий «апріорний банк даних», який охоплює більшість типових цілей, що можуть діяти в акваторії Чорного моря. Проте все змінюється і модернізується, тому накопичення нової бази даних, власне, також є базовим завданням "Мельхіору".
корвет РФ

По кожній ворожій цілі чи, точніше, по кожному випромінювачу фіксуються всі параметри, як-то потужність, тривалість, частота повторення, спектр.
На практиці черговий оператор може кожну з 200 цілей, яка з’являється в зоні огляду РТС і параметри якої зображаються на моніторі, протримати в полі уваги необхідний час. По кожній цілі чи, точніше, по кожному випромінювачу фіксуються всі параметри, як-то потужність, тривалість, частота повторення, спектр. І вся актуальна та деталізована інформація в автоматичному режимі потрапляє до оперативного банку даних.
Накопичення інформації здійснюється за другим робочим місцем, де встановлений накопичувач даних з великим обсягом пам’яті. Інформація з оперативного банку даних може бути передана на інші засоби радіотехнічної розвідки.
Всі "мізки" РТС "Мельхіор" розміщуються у сріблястих "коробочках" розміром 15х10 см"
Раніше для обробки даних з РЛС застосовувались процесори та електроніка, які займали декілька великих шаф. Тепер всі "мізки" "Мельхіору" розміщуються у сріблястих "коробочках" розміром 15х10 см, які знаходяться у складі антенного поста. Вони легко знімаються та замінюються, якщо в цьому є потреба.
РЛС РТР Мельхиор


РЛС "Мельхіор" побудована за принципами відкритої архітектури
Це не лише питання ремонтопридатності. Йдеться, власне, про застосування в побудові РЛС принципів відкритої архітектури, яка передбачає можливість модернізації чи оновлення окремих складових без потреби зміни всієї конструкції чи системи.
Розвідувальний корабель для ВМС України


Головною родзинкою нового розвідувального корабля, який побудований для ВМС України, має стати станція радіотехнічної розвідки “Мельхіор”.
Мініатюризація "мізків" з одночасним посиленням потужності та якості обробки вхідних сигналів від широкосмугового приймача досягнута завдяки переходу на нову елементну базу закордонного виробництва. Категорія застосованої елементної бази визначається вимогами замовника.
Звісно, "хард" – це важливо, проте без "софту" все мертве. Тому саме алгоритми обробки сигналів разом з розумінням їх природи та суті, власне, і є тією ключовою родзинкою, яка робить розробку "Квант-Радіолокації" дійсно конкурентною якщо порівнювати з продукцією закордонних компаній, що мають мільярдні бюджети.
Звісно, "хард" – це важливо, проте без "софту" все мертве"
"Програмне забезпечення – це наша серйозна розробка. Ми навчились визначати спектр, ми можемо намалювати форму сигналу. Ми опрацьовуємо сигнал, що отримуємо, вже у вхідному СВЧ-тракті. Для цього потрібні високопродуктивні та потужні інтегральні мікросхеми.
Ми беремо найкращі процесори від американської фірми Virtex. Завдяки високій чутливості широкосмугового приймача та наших алгоритмів ми суттєво підвищили ефективність та надійність роботи станції якщо порівнювати з попередніми зразками", – пояснили мені на підприємстві.
Пошук нових рішень
Сам антенний пост поєднує в собі дзеркало антени з широкосмуговим приймачем, модулі для обробки сигналів та систему стабілізації антени. "У всіх попередніх наших проектах для виготовлення полотна антен ми використовували сплави алюмінію.
Проте у ході створення нової станції ми зіштовхнулися з тим, що якість алюмінію, який представлений на ринку, не дозволяє нам виготовити полотно антени з потрібними показниками. А це негативно впливає на характеристики станції в цілому. Адже від полотна антени залежить спроможність та якість роботи пристрою в цілому. Вимоги до точності є досить значними. Середньоквадратична помилка відхилення на площі дзеркала не має перевищувати 0,2 міліметра", – розповідали фахівці "Квант-Радіолокації".
На допомогу знову прийшли нові технології. Антена "Мельхіору" вперше виготовлена з композитних матеріалів. Вуглепластик дозволяє зробити полотно антени з необхідною конфігурацією, габаритами та сферичністю. Плюс міцність. Також була відпрацьована нова технологія випресовування металевої сітки в структуру вуглепластику. Саме ця металева сітка і відбиває радіочастотні хвилі.
Антена, що обертається, закривається великим захисним композитним ковпаком
Аби убезпечити антену, що обертається, від різних погодних негараздів – включно з вітром, дощем та солоною водою – вона закривається великим захисним ковпаком. Він також композитний і прозорий для радіохвиль. Його, як і антену з вуглепластику, виготовило миколаївське приватне підприємство.
Для того, щоб забезпечити стабілізацію антенного посту в умовах хитавиці корабля, є окрема система. Вона поєднана з навігаційним комплексом розвідувального корабля й обраховує, на який кут за хитавицею або за азимутом слід повернути антену, аби її діаграма направленості залишалась незмінною – незалежно від коливання морської платформи.
З моря на землю
Але "Мельхіор" зовсім не приречений лише на морську службу. Вага РЛС разом з антенним постом та робочими місцями операторів становить в межах 900 кг. І машини типу КрАЗ з колісною формулою 6х6 цілком достатньо, аби на її базі розгорнути мобільну наземну розвідувальну платформу, що буде виявляти та ідентифікувати ворожі об’єкти абсолютно непомітно для противника. Така машина цікавить і наших військових, і закордонних замовників. Підприємство "Квант-Радіолокація" готове до створення берегового комплексу стаціонарного чи мобільного базування.
 
Так пытались напугать "тупых кАклов", що аж жопа у них задымилась и чуть свой катер не сожгли -

"На провокації український екіпаж не відповідав, а після проведення чергових маневрів помітив задимлення на катері РФ «Ивановец».
Після побаченого екіпаж «Старобільська» вийшов на зв’язок з російським катером, аби дізнатись чи потрібна їм допомога.
Екіпаж російського судна відповів на пропозицію допомоги:
«Всё штатно – спасибо.»" :)


Видео - https://mil.in.ua/wp-content/uploads/2020/05/1t241241m.mp4?_=1
 

AK(1)

 
Ясно ему, бгг. Ты вкурил, что ремонт 775 типа освоен "рукожопами" на 15-ти кораблях от и до? )
Или не дошло? 10 775-х БДК ходили в Сирию, ломались, вставали на СРЗ и снова ходили. Абыдна, да?
Для особо одаренных напомню, что на Ольшанском требуется не ремонт, который ваши обезьянки освоили, а полная замена силовой установки - цилиндры залиты цементом изнутри, которым пробоины заделывают.
А силовая установка - польская.
Абыдна, да? (с)
 

ncux

 
Для особо одаренных напомню, что на Ольшанском требуется не ремонт, который ваши обезьянки освоили, а полная замена силовой установки - цилиндры залиты цементом изнутри, которым пробоины заделывают.
А силовая установка - польская.
Абыдна, да? (с)
Ничуть. КМЗ выполняет капитальный ремонт и восстановление польских дизелей с производством своих узлов и агрегатов.
К тому же, удивительное дело, в РФ с десяток списанных кораблей этого проекта. Но куда им до украинских умельцев.
 
Последнее редактирование:

ncux

 
@AK(1)
Если там навандалили и установка под замену, то украинским кудесникам там тоже делать нечего, как и "рукожопам",
которые хотя бы имеют документацию на изделие и опыт его ремонта со своими комплектующими.

Кстати, а кто на Украине ремонтировал дизеля 16ZV 40/48 и когда такое было?
 
Последнее редактирование:

AK(1)

 
@AK(1)
Если там навандалили и установка под замену, то украинским кудесникам там тоже делать нечего, как и "рукожопам",
которые хотя бы имеют документацию на изделие и опыт его ремонта со своими комплектующими.

Кстати, а кто на Украине ремонтировал дизеля 16ZV 40/48 и когда такое было?
В любом случае, мы можем просто купить новую.
А вы? :giggle:
 

ncux

 
В любом случае, мы можем просто купить новую.
Можете, наверное. Только ставить некуда.
Не знаю. Их отказывались продавать в РФ? ЗИПы вполне себе покупают, контрактов вагон и маленькая тележка.
Но дело даже не в этом. Все 15 кораблей в строю, зачем кому-то покупать им новые агрегаты не очень понятно.
Проект доживает своё время и по мере поступления новых БДК их будут выводить. Вот такая вот математика.

А у Ольшанского судьба пойти на металл или старому владельцу, но тоже на металл. Отрезанный ломоть.
 
Последнее редактирование:

AK(1)

 
Можете, наверное.
Потому и ссытесь вернуть.

Все 15 кораблей в строю, зачем кому-то покупать им новые агрегаты не очень понятно.
Проект доживает своё время и по мере поступления новых БДК их будут выводить.
В 14-м вы просто были не готовы к такой подляне со стороны вроде как удачно кинутых терпил, не знали, что с этим делать.
В 15-16 было очень надо, но шансов никаких и потому - виноград зеленый.
А теперь - конечно, не очень-то и нужно. Тем более, с катерами попытались и нарвались уже на Морской трибунал, чего в 14-м не было.
 

ncux

 
Потому и ссытесь вернуть.
Ссутся чего? Наличия у ВМС Украины в дополнения к имеющимся шлюпкам ещё и одного БДК? ) Севастополь трясётся от страха.
Тем более, что Украина едва ли сможет ввести его в строй, а если сможет, то очень нескоро. Систем и агрегатов российских вагон.
В 14-м вы просто были не готовы к такой подляне со стороны вроде как удачно кинутых терпил, не знали, что с этим делать.
В 15-16 было очень надо, но шансов никаких и потому - виноград зеленый.
А теперь - конечно, не очень-то и нужно. Тем более, с катерами попытались и нарвались уже на Морской трибунал, чего в 14-м не было.
Обуздай свою фантазию. РФ считает Ольшанский украинским, говорено не раз. Сирийский экспресс успешно отработал.
Причём тут морской трибунал не очень понятно. Собираешь всё, что вспомнишь на военно-морскую тему? )
 

AK(1)

 
Причём тут морской трибунал не очень понятно.
Тебе не понятно, твоему плешивому обмылку очень даже понятно.
Есть обоснованное мнение, что скоропалительная выплата трех лярдов под Новый год и фееричное правило "качай или плати" в контракте прямо увязаны со слезной просьбой одного Вовочки к другому принять катера не по решению трибунала, а как-бы по доброй воле сторон.
 

ncux

 
Тебе не понятно, твоему плешивому обмылку очень даже понятно.
Есть обоснованное мнение, что скоропалительная выплата трех лярдов под Новый год и фееричное правило "качай или плати" в контракте прямо увязаны со слезной просьбой одного Вовочки к другому принять катера не по решению трибунала, а как-бы по доброй воле сторон.
Ясно. Куда ни плюнь — повсюду перемога! Там ссутся, тут слёзно умоляют... Ещё немного, чуть-чуть, Мордор падёт и заживёте )
 
Сверху Снизу