Румыния, Венгрия, Чехия, Словакия, Польша, Болгария

nt00

 
У Чехії суд підтримав готель, який не селив росіян без заяви проти анексії Криму

Конституційний суд Чехії вирішив, що в діях готелю в місті Остраві, який відмовлявся поселяти громадян Росії без письмової заяви з засудженням анексії Криму, не було дискримінації. Також скасований штраф, що був накладений на фірму-власницю готелю. Тепер справа повертається на повторний розгляд до Найвищого адміністративного суду Чехії.

«Підприємець не мусить бути політично нейтральним і при здійсненні підприємницької діяльності йому не можна заборонити висловлювати свою політичну позицію, якщо це робиться коректним чином», – наголосив суддя-доповідач у справі Войтех Шимічек.

Скандал спалахнув навесні 2014 року, невдовзі по тому, як Росія анексувала український Крим. Коли у квітні того року готель Brioni перевірила Чеська комерційна інспекція, там виявили оголошення, що громадяни Росії не можуть поселитися там, починаючи з 24 березня, якщо не підпишуть заяву з засудженням окупації Криму.
 

nt00

 
ЧЕХИЯ VS РОССИЯ. ЗЕМАН НАПРЯГСЯ ИЗ-ЗА ПОПЫТКИ ПРИЗНАТЬ СОВЕТСКИХ ОККУПАНТОВ ВЕТЕРАНАМИ ВОЙНЫ

6 Июня 2019
http://www.dsnews.ua/world/chehiya-...z-za-popytki-priznat-sovetskih-06062019084900

Президент Чехии Милош Земан осудил проект закона РФ, которым предлагается признать участников советской оккупации бывшей Чехословакии в 1968 году ветеранами войны
На следующей неделе известный совей лояльностью к РФ Земан намерен выслушать объяснения по этому поводу от российского посла, сообщает "ДС" со ссылкой на "Укринформ".
 

nt00

 
НАТО разместит американские войска в шести точках вдоль восточной границы Польши https://nv.ua/world/geopolitics/nat...-vdol-vostochnoy-granicy-polshi-50027412.html
https://hromadske.ua/posts/polsha-gotova-do-rozmishennya-yadernih-raket-ssha-v-yevropi
Польща готова до розміщення ядерних ракет США в Європі
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький висловив готовність до розміщення американських ядерних ракет в Європі у зв'язку з припиненням дії Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД).
Про це глава польського уряду сказав в інтерв'ю газетам групи Funke і французькій газеті Ouest-France, передає Deutsche Welle.

«Питання про розміщення ядерних ракет середньої дальності в Європі потрібно обговорити і вирішити у рамках НАТО», — сказав Моравецький.

За словами прем'єр-міністра Польщі, Росія не виконувала договір про ДРСМД, що забороняє розміщення ракет середньої дальності в Європі, тому він розуміє стурбованість НАТО.

Одночасно польський прем'єр висловився за розробку нової всеосяжної угоди про роззброєння, учасником якого стане і Китай. «Загроза для вільного світу надходить не тільки з Москви, але і з Пекіна», — пояснив Моравецький.

Нагадаємо, Сполучені Штати 2 серпня офіційно вийшли із договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності. Це був один із ключових договорів Холодної війни, який стримував загрозу ядерного конфлікту в світі. Угода між США та СРСР діяла понад 30 років. Вашингтон аргументував такий крок тим, що Росія протягом багатьох років розробляє ракетну систему середньої дальності 9М729. Влада США стверджує, що ця оснащена ядерною боєголовкою крилата ракета, здатна вражати цілі на відстані понад 2 тисячі кілометрів. РФ відкидає звинувачення США і в свою чергу звинувачує Вашингтон у порушенні договору.

Угоду про ліквідацію ракет середньої та малої дальності Радянський союз і Штати підписали 8 грудня 1987 року у ході зустрічі Михайла Горбачова та Рональда Рейгана у Вашингтоні. Ця угода вперше в історії дозволила ліквідувати цілий клас озброєнь. Сторони зобов'язалися знищити усі комплекси балістичних і крилатих ракет наземного базування середньої та малої дальності (з радіусом дії 500 до 5000 км), а також не виробляти, не випробовувати і не розгортати такі ракети в майбутньому. Усе для того, щоби запобігти можливій загрозі ядерної війни
 
А это надо сперва посмотреть на польский текст...
PS: На русском - тоже есть, на сайте Немецкой Волны:
https://www.dw.com/ru/польша-готова-к-размещению-ядерных-ракет-сша-в-европе/a-50147595
Спасибо. Просто как-то не верится - "как в старые добрые времена".
 
Спасибо. Просто как-то не верится - "как в старые добрые времена".
Мне не очень ясна радость, скажем по желанию Ктулху начнется пуск Першингов по Мордору, а Мордор ебнет по позициям НАТО в Европе... Что будет на выходе ? Ядерная пустыня от Урала до Ламанша ?
 
Мне не очень ясна радость, скажем по желанию Ктулху начнется пуск Першингов по Мордору, а Мордор ебнет по позициям НАТО в Европе... Что будет на выходе ? Ядерная пустыня от Урала до Ламанша ?
Вопрос в том, против кого направлено это решение. Может, не против Мордора.
 
Сверху Снизу