• Zero tolerance mode in effect!

Новости Украины #3

Anton Shvets

2 год ·

Стосовно списку реформ, який передали, з Посольства США до українських урядових функціонерів.
Чому я радий, чого очікую і від чого здивувався. Зараз без зради, хайпу та політизації. Це все буде, але пізніше.
Документ справжній, це вже підтвердило Посольство США, також цей документ направлений всім міжнародним донорам України. При цьому Посольство США наголосило що це пропозиції до обговорення, а не ультиматум. Я там в тексті ще на власному прикладі доведу, що це саме пропозиції. Багато людей сприйняло це як ультиматум, через форму в якій пропозиції подані. Але це стала форма, яка орієнтується на меморандуми МВФ, які пишуться як ЗОБОВʼЯЗАННЯ України, які ми на себе приймаємо. І тому там «Україна зробить Х за час Х», бо саме в таких формулюваннях ми і підписуємо меморандум з МВФ.
Почну з того, що відмітив Дубогриз. Вперше за багато років в такому документі немає нічого про фінансову сферу України. Це дуже висока оцінка діяльності Національного Банку та його голови Андрія Пишного і Міністерства Фінансів та його голови Сергія Марченка від наших союзників. Зазвичай в таких документах завжди є тезис про підсилення незалежності Національного Банку. За часів Кирила Шевченка були навіть жорсткіші тези, про те що Шевченко спричинив ерозію установи і з цим треба щось робити. Також зазвичай там є про корпоративне управління в державних банках, і там насправді є питання. Але я так розумію Білий Дім не сумнівається, що за корпоративним управління в держбанках буде наглядати НБУ. І тому про системні речі в фінансах нічого нема, бо нема питань. Мої вітання командам НБУ та Мінфіну. Це величезна праця.
Ну і це в черговий раз доводить, що Плінський який розповсюджував фейкові документи про незадоволення НБУ від міжнародників, фейкомет. Навіть пропозицій нема.
Стосовно іншого. Війна буде довгою і США нарешті це зрозуміли.
Багато хто описує цей документ, як «гроші в обмін на реформи», бо так сформульовано. Але в мене є дещо інша думка. США розуміють, що війна буде довгою, і документ сфокусований на тому аби підвищити спроможність України витримати довгу війну. Це потребує прозорості державного управління, відновлення конкурсів у стратегічних держпідприємствах, розвиток Мінстратепрому та УОП, організацію координації ВПК та армії, підсилення спроможності армії і НАЙГОЛОВНІШЕ нашу спроможність хоча б частково фінансувати бойові дії та залучати інвестиції. Ну і відбудова додатком.
Тобто дві частини. Забезпечення армії та залучення інвестицій.
Саме тому є армія та оборонка, ну і про національно безпеку, зокрема економічну. Державного фінансування від донорів та міжнародних інвестицій не вистачить, тому питання заходу у країну приватних інвестицій на роки стає дуже важливим. Ми повинні навчитись жити як Ізраїль та Південна Корея, ми повинні бути спроможними залучати інвестиції навіть під загрозою ракетних ударів.
Наша армія повинна модернізуватися навіть під час війни(хоча це і дуже складно).
В армійському пакеті – реформи МО, Мінстратегпром, колишній Укроборонпром, взаємодія ВПК та МО, стандарти НАТО.
В інвестиційному – корпоративне управління, антимонопольний, НАБУ, САП, ВАКС, НАЗК, СБУ, БЕБ, суди загалом та КСУ, енергоринок, АРМА, Нацпол, Генпрокуратура, митники та прикордонники, Рахункова та сумнозвісна ДАСУ.
І один пункт на відбудову - про інспекторів.
Не дивує відсутність питань до Податкової. На армію податкова не дуже впливає(напряму), а проблеми українського бізнесу в інвестиційному пакеті від американців дивно б було побачити. На думку американців, якщо податкова буде займатися фігньою, то з нею питання вирішать НАБУ та САП. А блокування податкових накладних великих інвесторів не торкнеться. Бам, пацани. Шановний український бізнес цю проблему доведеться вирішувати самостійно. В американців всьо окей.
В мене тільки здивування викликала фраза про «сформувати Раду Громадського Контролю НАБУ» (дослівно form a public oversight council) в пункті про НАБУ. РГК НАБУ сформована. Вона функціонує. Можливо це відлуння звинувачень в політизованості РГК НАБУ, які ви всі чули, під час висвітлення справи Коболєва. Ну щож, можу дуже швидко зробити медіааналіз висловлювань ГРОМАДСЬКОСТІ стосовно політизованості справи Коболєва і довести цю політизованість(заява про злочин від депутата ОПЗЖ, лол). Не розумію, як Рада ГРОМАДСЬКОГО контролю могла ігнорувати зауваження ГРОМАДСЬКОСТІ по справі Коболєва, як, наприклад, і Півоварського. Тим більше здивування викликало віднесення цього на строк у строк від 0 до 3 місяців. Навіть якщо закон про вибори РГК НАБУ буде змінений прямо зараз, каденція поточної РГК закінчується наступного року. Тим не менш, як і казав, це пропозиції, подивимося, що з ними буде далі.
Хоча здається, що пунктів інвестиційних більше, пункти про армію важливіші і, на мою думку, складніші. В більшості випадків пункти інвестиційні вони про підвищення прозорості, кадровий відбір та створення незалежності. Це можна плюс-мінус зробити за умов політичної волі або великої домовленості Офісу та Білого Дому. Скандалів буде безліч. Але це можливе більш менш у вказані строки, хоча роботи і багато.
А от впровадження стандартів НАТО скрізь складна річ сама по собі. Як робити це в армії, яка воює, я взагалі не дуже розумію(да я і простий младлєй). Налагодження горизонтальних зв’язків від ГШ та МО з Мінстратегпромом та УОП, це всього один розділ в документі, але роботи там не просто багато, а дуже багато. І строки там ну прямо впритик. Не заздрю Камишіну та Умєрову. Але дуже сподіваюсь що в наступному такому пакеті, до їх установ не буде питань, як до НБУ. Це потрібно і нам самим.
Загалом цей документ сигналізує, що Сполучені Штати обирають курс на довгу війну і зацікавлені в стійкій в часу Україні. Якщо когось лякає довга війна, то я вам про це сказав ще у березні 2022, для мене тут новин нема. Для мене страшніше б була ВІДСУТНІСТЬ пропозицій, бо це б могло свідчити, як раз, про втому від України і небажання займатися нами.
Хтось каже, що цей документ це щось страшне, але я дивлюсь на це інакше.
Це, як не дивно, шлях до укріплення довіри в майбутньому. Ми не впали, це здивувало весь світ, і спочатку на нас боялися дихнути, бо цілий світ думав, що ми завалимся. І не дуже розумів, як ми встояли та витримали.
Тепер в нас вірять, як у країну. Ми не Ірак, не Сирія, не Афганістан. Ми спроможні.
Тепер нам кажуть, окей це надовго, і ми віримо що ви можете стати як Південна Корея чи Ізраїль.
Ну, я не проти.
Давайте до справ.
У меня такое чувство что все написанное натягивание совы на глобус. При чем тут инвестиции, Израиль и Ирак. Какие нахер инвестиции, где тебе в любую минуту может прилететь от полутонны до тонны взрывчатки. По сути все условия направленны на антикоррупцию, то есть что бы не пиздили деньги. Инвестиционная привлекательность все таки несколько другое.
 
Они там что, на каникулы ушли? Или забыли, что страна ведет войну?
====
27 сентября на заседание Кабмина назначили трех из шести заместителей Министра обороны – по финансам, по вопросам социальной защиты, по вопросам цифрового развития. Не назначили по тыловому обеспечению, по вооружению и международным отношениям. Поэтому работа по ключевым направлениям буквально заблокирована.
О проблемах, которые остро возникли в Минобороны, сообщила волонтер, член киевского Общественного антикоррупционного совета при Минобороны Дана Яровая.

По ее словам, работа Министерства обороны по направлениям тыл, оружие, международная помощь заблокирована. Платежи по этим направлениям не производятся. Это означает, что поставщики не получают средства за товар, не могут зарегистрировать налоговые накладные, чтобы уплатить НДС в бюджет. Торги через ProZorro хоть и проходят, но подписывать соглашения некому. И доверенности на начальников департаментов истекают в конце месяца.
 
Они там что, на каникулы ушли? Или забыли, что страна ведет войну?
====
27 сентября на заседание Кабмина назначили трех из шести заместителей Министра обороны – по финансам, по вопросам социальной защиты, по вопросам цифрового развития. Не назначили по тыловому обеспечению, по вооружению и международным отношениям. Поэтому работа по ключевым направлениям буквально заблокирована.
О проблемах, которые остро возникли в Минобороны, сообщила волонтер, член киевского Общественного антикоррупционного совета при Минобороны Дана Яровая.

По ее словам, работа Министерства обороны по направлениям тыл, оружие, международная помощь заблокирована. Платежи по этим направлениям не производятся. Это означает, что поставщики не получают средства за товар, не могут зарегистрировать налоговые накладные, чтобы уплатить НДС в бюджет. Торги через ProZorro хоть и проходят, но подписывать соглашения некому. И доверенности на начальников департаментов истекают в конце месяца.
Перестановка кроватей в борделе никогда проблему не решала.
 
Вы спрашивали, что такое «отрицательное освобождение?»
Это когда руzzкий мир приходит всех спасать, а потом оказывается, что жизни на спасённых территориях быть не может.
В Минстрое признали, что не будут отстраивать часть «новых регионов» — в этом просто нет смысла.
Скажем, Попасная: был стотысячный город, а теперь там живут семь человек (!), которые не хотят уходить из индивидуального жилья.
«Отрицательно освобождение» — это освобождение от домов, работы и нормальной жизни.
Твари, просто твари... 🙁
 
f7psfquw4aaft41-format-jpg-name-small-jpg.13496950
 
Сколько надо времени что бы выяснить действовал Червинский по приказу или нет? Год достаточно?
https://m.censor.net/ua/resonance/3...itaky_na_aerodromi_kanatove_yak_vidbuvayetsya
Зе/Ермак держат его в качестве заложника своих будущих действий. Пока не решили, в какую сторону завернуть: перекрыть кислород или выпустить, пожурив. В любом случае, это только подтверждение того, что прозрачность судебных решений в Украине под большим вопросом, а это то, на чем делают акцент ЕС и США.
То, что начали преследовать через время - уже показатель того, что была затеяна "игра" с применением властных полномочий (да, мы о@уели и что вы нам сделаете?) Главное, запрятать в тюрьму дабы нейтрализовать.

Аналогичная ситуация была и с Порошенко: Зе/Ермак уже знали в январе 2022 о войне и поэтому было предложение об аресте Порошенко на заседании суда (даже с аэропорта начали) -это была бы очень успешная реализация по нейтрализации главного оппонента на время войны, да еще и поместив за решетку.
Учитывая возможности власти во время военного положения, это была бы фактически убойная операция, когда не нужны будут дальнейшие решения судов. Да еще и митинги/протесты запрещены, за исключением разрешенных властью.

Но афера сорвалась. В одном из последних интервью у тогдашней генпрокурора Венедиктовой спросили: а что с делом Порошенко, заседание которого на март 2022 было отложено? Она ответила: у нас многие на фронте, некоторые документы оказались на оккупированной территории и т.д. Т.е. еще все возможно. Думаю, что пока Зе/Ермак не решаются на продолжение аферы, т.к. понимают, что могут получить за это хороший трындец именно от запада.
Но могут включить перед выборами.
 
Зе/Ермак держат его в качестве заложника своих будущих действий. Пока не решили, в какую сторону завернуть: перекрыть кислород или выпустить, пожурив. В любом случае, это только подтверждение того, что прозрачность судебных решений в Украине под большим вопросом, а это то, на чем делают акцент ЕС и США.
То, что начали преследовать через время - уже показатель того, что была затеяна "игра" с применением властных полномочий (да, мы о@уели и что вы нам сделаете?) Главное, запрятать в тюрьму дабы нейтрализовать.

Аналогичная ситуация была и с Порошенко: Зе/Ермак уже знали в январе 2022 о войне и поэтому было предложение об аресте Порошенко на заседании суда (даже с аэропорта начали) -это была бы очень успешная реализация по нейтрализации главного оппонента на время войны, да еще и поместив за решетку.
Учитывая возможности власти во время военного положения, это была бы фактически убойная операция, когда не нужны будут дальнейшие решения судов. Да еще и митинги/протесты запрещены, за исключением разрешенных властью.

Но афера сорвалась. В одном из последних интервью у тогдашней генпрокурора Венедиктовой спросили: а что с делом Порошенко, заседание которого на март 2022 было отложено? Она ответила: у нас многие на фронте, некоторые документы оказались на оккупированной территории и т.д. Т.е. еще все возможно. Думаю, что пока Зе/Ермак не решаются на продолжение аферы, т.к. понимают, что могут получить за это хороший трындец именно от запада.
Но могут включить перед выборами.
Червинского посадили именно за то что начал рассказывать подробности по "вагнерам". Они его не могут выпустить. Все кто был причастен к операции или уволен или под следствием.
 
Понятное дело, что от Польши многое зависит, да и остыли после полученной критики, т.к. получили ответ.
Гении политики блядь, сняли санкции с венгерского банка, а венгры послали нахуй, этого недостаточно для разблокировки. Сука и мне тут пытаются рассказать что ети бляди что то, где то понимают в дипломатии. 🤦‍♂️
 
Назад
Сверху Снизу